KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15992003
nr 1599 2003
Carl Gunne
(1893-1979), Sverige
Oljemålning, Stockholm, Utsikt mot Skeppsholmen. Signerad. Olja på duk, 32x54 cm, yttermått inklusive ram: 59x81 cm
Carl Gunne, född 1893 i Sundsvall, död 1979, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
måndag 19 februari 2024
kl 18:43:52
9/2 17:43:40
500 kr
11/2 18:11:32
19 feb
Stockholm
Läs mer om Stockholm